• banner11.jpg
  • banner13.jpg
  • banner14.jpg
  • banner15.jpg
  • banner16.jpg

Çorum Valiliği tarafından hizmete açılan çamaşırevinde, yaşlı ve engelliler ile ihtiyaç sahiplerinin elbiseleri, ev eşyaları ücretsiz yıkanarak kendilerine teslim ediliyor.

Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca (SYDV) hayata geçirilen proje kapsamında Gülabibey Mahallesi'ndeki bir apartmanın alt katında oluşturulan çamaşırevi, kısa süre önce hizmete açıldı. İhtiyaç sahipleri, yaşlı ve engelliler ile evinde çamaşır makinesi bulunmayan vatandaşlara hizmet veren çamaşırevinden yararlanmak isteyenler, temizlenmesini istedikleri kıyafet ve eşyaları SYDV görevlilerine teslim ediyor.

Teslim alınan eşyalar, Toplum Yararına Proje (TYP) kapsamında istihdam edilen kadın görevliler tarafından yıkanıp kurutulduktan sonra ütüsü yapılarak sahiplerine teslim ediliyor.

Vali Yardımcısı Coşkun Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, SYDV'nin vatandaşlara sadece nakdi yardımda bulunmadığını belirterek, her gün bin 100 kişiye sıcak yemek, 2 bin 700 ihtiyaç sahibine ekmek ulaştırdıklarını, 180 engelli ve yaşlının evlerini de ayda iki kez temizlediklerini söyledi.

Çamaşırevi projesiyle önemli bir hizmeti gerçekleştirdiklerini ifade eden Doğan, şunları kaydetti:

"Bu hafta hizmete giren çamaşırevimizde 4 çamaşır makinesi, 2 kurutma makinesi ve bir ütü bulunuyor. Vakfımızın ekipleri çamaşırını yıkayamayacak derecede yaşlı, engelli ve evinde çamaşır makinesi bulunmayan dar gelirli ailelerin evlerine giderek yıkanmasını istedikleri elbise, çamaşır ve ev eşyalarını alıp buraya getiriyor. Çamaşırevimizde TYP kapsamında istihdam edilen iki bayan arkadaşımız getirilen çamaşırları önce yıkıyor, sonra kurutuyor, ardından ütüsünü yaparak ekibimize teslim ediyor. Ekipler de çamaşırları vatandaşlarımızın evine bırakıyor."

Doğan, yaklaşık 17 bin 500 liraya mal olan projenin talep durumuna göre diğer mahallelerde de uygulanabileceğini kaydetti.