• banner11.jpg
  • banner13.jpg
  • banner14.jpg
  • banner15.jpg
  • banner16.jpg

Çorum'da Orman Haftası etkinlikleri kapsamında güvenlik güçleri, öğrenciler ve vatandaşlar 18 bin 200 fidanı toprakla buluşturdu.

 

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından merkeze bağlı Soğuksu köyü mevkisindeki 200 dekarlık alanda "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ormanı" oluşturulması amacıyla tören düzenlendi.

Vali Ahmet Kara, törende yaptığı konuşmada, ağaçların insan yaşamındaki önemini anlattı. Kara, "Bizler kendi sağlığımızı korumanın yanı sıra bitkilerin, hayvanların da sağlığını korumak zorundayız. Onların sağlıklı olması, insanların da sağlıklı bir yaşam sürmelerine etki eder. Bir ağaç yaklaşık 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşılar." diye konuştu.

Türkiye'deki yeşil alan miktarının gün geçtikçe arttığını söyleyen Kara, "Türkiye artık çölleşmiyor, aksine orman artıyor. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakacağımıza inanıyorum" dedi. 

Konuşmaların ardından Vali Kara, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Çelik, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, daire müdürleri, güvenlik güçleri, öğrenci ve vatandaşlar ceviz, badem, sedir, akasya, karaçam ve mahlep türlerinden 18 bin 200 fidanı toprakla buluşturdu. Ağaçlandırılan bölgede Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Hatıra Ormanı alanı da oluşturdu.