• banner11.jpg
  • banner13.jpg
  • banner14.jpg
  • banner15.jpg
  • banner16.jpg

Haberler

2020-2021 ÜNİVERSİTE EĞİTİM YARDIMI BAŞVURUSU

"2020-21 eğitim öğretim dönemi için örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik eğitim yardımı başvuruları alınmaya başlanmış olup Vakfımızın mali imkanları ölçüsünde yardım yapılması planlanmaktadır. Online başvuru kısmından gerekli bilgi ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayarak 31/10/2020 tarihine kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

Not : Başvuru yapacak öğrencinin ve ailesinin resmi ikamet adresinin Çorum Merkezde olması zorunlu olup bu şartı taşımayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 
Başvuru İçin Gerekli Belgeler :
1- 2020-21 Güz dönemi için kayıt yapıldığını gösterir güncel Öğrenci Belgesi veya kazandı belgesi(E-devlet üzerinden alınan belge kabul edilmektedir.)
2- Kimlik Fotokopisi veya Kimlik Görüntüsü 
 
Başvurusu süresi dolmuştur. 
 

2019-2020 EĞİTİM YARDIMI DUYURUSU

Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yapılacak olan 2019-2020 dönemi eğitim-öğretim yardımı için başvurular 19/08/2019 tarihi itibariyle başlamıştır. Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen belgelerle 03/09/2019 tarihine kadar Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

EKLER : Üniversite öğrencileri için;

1-      Güncel Öğrenci Belgesi

2-      Yeni Kazananlar İçin Kayıt Belgesi

3-      Kimlik Fotokopisi

4-      1 Adet Vesikalık Fotoğraf

** Orta öğretim ve lise öğrencileri için herhangi bir belge istenmemekte olup anne  veya babanın Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na şahsen müracaatları yeterli olmaktadır.

Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binası altında ve vakıf bünyesinde faaliyet gösteren aşevinden Ramazan ayı öncesinde günlük 400 ihtiyaç sahibi vatandaşımızın evine sıcak yemek götürülmekte iken Ramazan ayı için bu kapasitenin arttırılması ve halihazırdaki aşevi imkanlarının yetersiz oluşu sebebiyle aşevi Hizmetleri Şehit Mustafa Solak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yemekhanesinde verilmeye başlanmıştır.

Devamını oku: Valimiz Sayın Necmeddin...

 "İnsan odaklı hizmet anlayışımızın sembolü" Yoksul vatandaşlarımıza en yakın noktada ve insan odaklı bir anlayışla hizmet sunabilmek için bilgi ve iletişim teknolojilerini yoğun olarak kullanan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü "Alo Sosyal Yardım Hattı (144)"nı vatandaşımızın hizmetine sunmuştur.

Devamını oku: ALO 144 Sosyal Yardım Hattı

İlimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına bağlı Aşevinde sıcak yemek servisi ilimiz merkezinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine 4 araç ve personelle konutlarına kadar götürülüp sefer tasları ile kendilerine iletilmektedir. Bu gün ilimiz basın kuruluşları aşevini ziyaret ederek çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Devamını oku: Sıcak Yemek Dağıtımı Devam...