• banner11.jpg
  • banner13.jpg
  • banner14.jpg
  • banner15.jpg
  • banner16.jpg

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğümüzün Bakanlığımız genelinde bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği E-Devlet Kapısı üzerinden sunduğu sorgulama hizmetleri vatandaşlarımızdan büyük ilgi görüyor.

Sistemin kullanıma açılması ile birlikte sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuran vatandaşlarımız, merkezi yardımlar (Şartlı Nakit Transferi, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım, 2022 sayılı Kanun kapsamında yapılan ödemeler) ve Genel Sağlık Sigortası Gelir Testi Sonuçlarına ilişkin başvuru durumu, ödeme tutarları ve diğer bilgileri www.turkiye.gov.tr adresinde hizmet veren E-Devlet Kapısı üzerinden öğrenebiliyor.
Bu kapsamda 10.01 – 30.06.2014 tarihleri arasında vatandaşlarımız E-Devlet kapısı üzerinden toplam 801 bin 184 sorgulama gerçekleştirerek yardım durumlarına ve gelir testlerine ilişkin en güncel bilgileri internet ortamından öğrendi.
Bilindiği üzere e-Devlet Kapısı kamu bilgi bankası işlevinin yanı sıra, vatandaşlarımızın Internet üzerinden sunulan kamu hizmetlerinden tek noktadan ve güvenle faydalanabilmesi amacıyla kurulan bir internet sitesi olarak hizmet veriyor.
Genel Müdürlüğümüz, daha önce hayata geçirilen Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) ve Alo144 Sosyal Yardım Hattı gibi projelerin ardından sürdürülen bu çalışma ile de vatandaşlarımıza en yakın noktada ve insan odaklı bir anlayışla hizmet sunmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.